Telpa un cilvēks

Cilvēces racionalizācija mūs ir aizvedusi līdz taisnleņķa domāšanai un no proporcijām, kuras kādreiz būvniecībā bija ikdiena, līdz metramēram, kurā šo proporciju vairs nav. Tas ir vēl viens izskaidrojums harmoniskajai sajūtai atrodoties kupolā, jo tas ir ne tikai absolūti proporcionāls, bet tajā ir vesels proporciju orķestris.

Gan cilvēkam gan telpai ir sava rezonanse un cilvēks atrodoties telpā ir mijiedarbībā ar to. Kantaina telpa, kura veidota pēc metramēra rada disonansi… savdabīgu troksni, kas rezonējot ar cilvēku ir kā divas savā starpā nesaskaņotas stīgas.

Šī nesaskaņoto stīgu rīvēšanās cilvēkā rada enerģijas noplūdi, kurai kā viena no sekām ir nogurums, bet mēs jau kopš dzimšanas esam raduši pie šīm sajūtām, dzīvojot kantainā vidē un esam to bez savas izvēles pieņēmuši par normu un bieži to mēģinām attaisnot.. bet tikai pieraduma dēļ.

To starp kupola forma.. par to pilnīgāka ir tikai lode.. kupolā proporcijas rada tādu kā proporciju stīgu orķestri, kurš harmoniski skan kopā ar cilvēku. Tā ir harmoniska telpas un cilvēka mijiedarbība, kas būtībā ir labklājību veicinoša vide.

p.s.

Paldies Sarmītei Makarovai no mandalupasaule.lv par mandalas zīmējumu, kurš manuprāt lieliski attēlo kupola enerģētiku.

Leave a Reply